O autorze
Dlaczego pisze? Bo nie może wytrzymać. Taka potrzeba widocznie.
Aktorstwo? Sposób na życie, w którym można być kimś, kim się nie jest, kim się nie chciałoby być i kim być bardzo by się chciało.
Natura? Refleksyjna. Zawsze zakłada, że może się mylić.
Motto : Ludzie są dobrzy, tylko czasem im nie wychodzi.

POSTULAT

Jeżeli prawo jest nieskuteczne należy je zmienić. W związku z powszechną akceptacją dla podsłuchiwania, nagrywania i publikowania prywatnych rozmów Osób Publicznych postuluję co następuje:

1. Znieść nielegalność nagrywania tychże osób.

2. Zamieścić w prasie i internecie definicję Osoby Publicznej, która powinna brzmieć mniej więcej tak:

"Osoba Publiczna, to osoba która dała się w jakikolwiek sposób poznać szerszemu ogółowi społeczeństwa, czyli taka, którą zna więcej niż 100 osób. Osoby mające na facebooku mniej niż 100 znajomych nie będą mogły być nagrywane".

3. Udostępnić każdemu Obywatelowi darmowy zestaw nagrywający w jego najprostszej wersji. Obywatele chcący posługiwać się bardziej nowoczesnymi technologiami będą musieli dopłacić.

4. Utworzyć w sieci specjalny serwis, w którym każdy Obywatel będzie mógł umieścić nagraną przez siebie rozmowę. Postuluję, żeby serwis miał prostą i czytelną dla każdego nazwę np. podsłuchy.pl , podsłuchiwacz.pl. itp. Serwis ten powinien mieć odpowiednią pojemność, tak żeby zmieściły się na nim zdjęcia podsłuchanych osób.

5. Utworzyć bliźniaczy serwis pod nazwą podglądacz.pl dla Obywateli dysponujących filmami podsłuchiwanych osób.

6. Opublikować listę miejsc, w których nagrywanie będzie zabronione takich jak: posterunki policji, prokuratura, sądy, konfesjonały, plebanie, agencje towarzyskie, szalety itp.

7. Poddać pod głosowanie w ogólnonarodowym referendum, czy punkt 6 nie jest ograniczaniem wolności obywatelskich. Moim zdaniem jest.

8. Podsłuchane, czy sfilmowane rozmowy powinny być dostępne dla wszystkich, stacji radiowych i telewizyjnych, które będą mogły utworzyć specjalne programy prezentujące najbardziej bulwersujące pogaduszki. Proponowane nazwy to: "Wiemy wszystko", "Cała prawda", "Co chciałeś ukryć?".

9. Do programu nauczania należy włączyć kilka godzin lekcyjnych, przedmiotu pod nazwą "Techniki podsłuchiwania".

10. W Telewizji Publicznej i Polskim Radiu w ramach misji należy utworzyć specjalne programy dla dzieci podsłuchujących rodziców np. pod tytułem "Mały szpieg".

11. Za najcenniejsze z punktu widzenia interesu społecznego nagrania, osoby nagrane będą zobowiązane do wypłacenia podsłuchującym odpowiedniego wynagrodzenia.

12. Zabronione jest niszczenie sprzętu w sytuacji gdy osoba podsłuchiwana odkryje, że jest nagrywana.

Powyższe postulaty proszę w interesie społecznym potraktować z należytą powagą i odpowiedzialnością za interes.
Artur Barciś
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...